2019 Makyaj Trendleri

Yazar:

            2019 Makyaj Trendleri

 Yeni yıla girerken pek çok kadın kendinde farklı yenilikleri de yapmaya özen gösteriyorlar. Bu aşamada yapılmakta olan yeniliklerden biri de makyaj alanında oluyor. 2019 makyaj trendleri incelendiği zaman görülebileceği üzere pek çok ünlü makyöz, 70’li ve 80’li yıllara dönüş yapıyor. Göz kapaklarında siyah kalem dağıtılırken alt kirpik çizgisine ise altın dokunuşlar yapılmakta. Böylece ortaya ışıltılı ve buğulu bir görünüm çıkmış olacak.

 

Son zamanlara bakıldığı zaman kadınların makyajlarında ışıltılı ve parlak görünüme alıştıklarını görmek mümkün. Öyle ki çoğu zaman bütün yüze hakim olacak metalik görünümler 2019 makyaj trendleri içerisinde sadece tek bir nokta üzerinde toplanıyor. Göz bölgesine uygulanacak olan kalın eyeliner şeklindeki metalik ya da ışıltılı far ile birleşecek olan sade dudaklar ortaya oldukça çarpıcı bir görüntü çıkartacaktır.

 

Romantik görünümler de yine 2019 makyaj trendleri içinde kendine yer bulmaya devam ediyor. Sıcak tonlardaki allıklar, turuncu ya da pembe alt tonlu doğal ruj, aydınlık göz kapakları yaz akşamlarında kadınların vazgeçilmezleri olmaya devam edecek.

 

Kırmızı ruj özellikle de son dönemlerde kadınların cesur bir şekilde kullandıkları makyaj ürünlerinden biri haline geldi. Fransız makyajı olarak da bilinen makyaj tarzında rimelsiz kirpikler, doğal bir tenmakyajı, dumanlı göz makyajı ile kırmızı ruj birleştirilmektedir. Böylelikle de ortaya oldukça çarpıcı ancak sadeliği de içerisinde barındıran bir makyaj çıkmış olacaktır.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar