Allık kullanırken yapılan hatalar

Yazar:

            Allık Kullanırken Yapılan Hatalar

 

Kadınların büyük bir kısmı yanak kısmını başarılı bir şekilde renklendirmek adına allık kullanıyorlar. Fakat pek çok kadın yapacakları yanlış kullanımlar ile güzel görünümünden çok uzakta olabiliyorlar. Bunun olmasını engellemek adına ise yapılması gereken şeyler oldukça basittir.

 

Genel itibari ile allık uygulanırken yapılmakta olan en büyük hataların başında allığı fazla kullanmaları geliyor. Allık fırçasına alınacak olan allığın fazlasının atılması gerekmektedir. İşlem, ürünün fırçaya alınmasından sonra allığın kenarına hafifçe vurulur veya fırçanın üzerine üfleyip fazlalığın alınması gerekir. Böylelikle fazla olan ürün alınmış olacaktır.

 

Eğer ki allık olması gereken yerde durmadığı zaman oldukça kötü sonuçlar kendini gösterebilecektir. Allığın doğru yere uygulanması adına aynaya bakılmalı ve gülümsenmelidir. Gülündüğü zaman yanaklarda yükselecek olan elmacık kenarları, allığın uygulanması adına oldukça idealdir. Kişinin yüzü küçükse bir kısım daha bir kısım daha aşağıya uygulanabilir. Lakin elmacık kemiklerinden yukarı uygulamamaya da özen gösterilmelidir.

 

Allığın uygulanması esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri doğru şekilde dağıtmak olmalıdır. Kadınlar allığı doğru şekilde dağıtmazlarsa, yüzlerinde allık iki çizgi halinde kalacaktır ve bu durum kötü bir görüntüye neden olacaktır. Şimdilerde pek çok marka allık üretmekte. Kadın pudra ya da fondöten tarzı toz ürün kullanmayacaksa krem allık kullanabilir. Yoğun pudra uygulanacaksa kesinlikle toz allık kullanılmalıdır. Ürünü doğru şekilde yayacak olan fırça kullanılması ile beraber ortaya istenilen sonuçlar çıkmış olacaktır.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar