Burçlar ve Makyajları

Yazar:

BURÇLAR VE MAKYAJLARI

Bugün sizler için oldukça farklı ve bir o kadar da keyifli bir konuya değineceğiz.

Burçlara ne kadar inanırsınız veya ne kadar burcunuzun insanısınız bilemem. Bu yazı biraz daha eğlenceye yönelik olacaktır.Burçların makyajlarını ele alırken biraz da özelliklerinden bahsedeceğiz.

O zaman ilk burcumuzla başlayalım.

1- KOVA BURCU ( 22 Ocak / 19 Şubat )

Fazlasıyla farklı ve zeki kova kadınları güzellikleriyle ön plana çıkmayı severler. Makyaj da ise çoğunlukla canlı ve sağlıklı gözükmeyi seçen kovalar için bakımlı olmak oldukça önem taşır.

2- BALIK BURCU ( 20 Şubat / 20 Mart )

Oldukça duygusal bir o kadar da iyi huylu balık kadınları makyajda sevimli ve masum görünmeyi severler. Aynı zamanda romantik olmalarıyla da bilinen balıklar bu romantikliklerini makyajına da yansıtırlar.

3- KOÇ BURCU ( 21 Mart / 20 Nisan )

Makyajlarında çarpıcı ve dikkat çekici olmayı seven koç burcu kadınının olmazsa olmazı kırmızı rujudur. Her konuda cesur ve bir o kadarda hırslı olan koçlar makyajlarında da oldukça cesurdurlar.

4- BOĞA BURCU ( 21 NİSAN / 21 MAYIS )

Boğa kadınları yemek yemekten hoşlandıkları kadar süslenip güzel gözükmekten de hoşlanırlar. Makyajlarında özellikle pembe,şeftali renklerini severek kullanan boğalar aydınlık görünümü de çok severler.

5- İKİZLER ( 22 Mayıs / 22 Haziran )

Her şeyden çok çabuk sıkılan ve ani değişimler yaşayan ikizler kadınlarının makyajları da pek sabit değildir aslında. Kafalarına ne eserse o an onu yaparlar. Ruh hallerini henüz kimsenin çözemediği ikizler burcu göz makyajında mavi tonlarını tercih edebilir.

6- YENGEÇ BURCU ( 23 Haziran – 22 Temmuz)

Çoğu şeyi içine atan fazlasıyla hassas ve kırılgan yengeç kadınları abartılı göz makyajları yerine sade fakat gözlerini ön plana çıkartan makyajları tercih ederler. Genellikle gül kurusu tonlarına makyajlarında yer verirler.

7- ASLAN BURCU ( 23 Temmuz – 22 Ağustos )

Fazlasıyla ben merkezli aslan kadınları her zaman ön planda olmayı severlerken aynı zamanda da gösterişlidirler. Hatta öyle ki makyajlarında da parıl parıl parlamak onların vazgeçilmezidir. Gold renklerini makyajlarında çokça kullanırlar. Dikkat çekmek onların işidir !

8- BAŞAK BURCU ( 24 Ağustos / 22 Eylül )

Detaylara ve düzene önem veren başak kadınları en küçük bir kusura tahammül edemezler. Makyajları da bu yüzden fazlasıyla özenli ve titiz görünümlüdür.

9 – TERAZİ BURCU ( 23 Eylül / 22 Ekim )

Zarif, kibar kişilikleriyle ve zarafetiyle dikkat çeken terazi kadınları görünüşlerine ve makyaja çok önem verirler. Özellikle terazi kadınları için eyeliner olmazsa olmazdır.

10 – AKREP BURCU ( 23 Ekim / 21 Kasım )

Akrep kadınları mücadeleci,güçlü ve gizemlidirler .  Sexsi görünümlü makyajlar tercih eden akrep kadınları çekici yönleriyle tanınırlar. Dumanlı göz makyajları ve koyu renk rujları onların en çok tercih ettiklerindendir.

11 – YAY BURCU ( 22 Kasım / 21 Aralık )

Etrafına neşe saçan, deli dolu ve fazlasıyla pozitif yay kadınları makyajlarında da bu özelliklerini çokça yansıtırlar. Makyajları da kişilikleri gibi rengarenktir. Her rengi kullanmayı severler.Ne yapsa yakışan, hem çekici hemde sempatik olmayı başaran yay kadınları her daim fark edilmekten hoşlanırlar.

12 – OĞLAK BURCU ( 22 Aralık / 21 Ocak )

Göze çarpmayan ama şık makyajları tercih eden oğlak kadınları ciddiyeti ve sabrıyla tanınır. Son derece soğukkanlı , planlı ve disiplinli oğlaklar makyajlarında modası geçmeyen, klasik renkleri tercih ederler.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar