Burçların En Belirgin Özellikleri

Yazar:

Her kişinin kendine has bazı temel özellikleri, belirgin davranışları veya duyguları olur. Bu çeşitlilik çoğu zaman karaktersel olarak değişiklik gösterse de altında yatan temel sebep burcunuz olabilir. Bu yazımızda sizlere burçların en belirgin özelliklerini, çeşitli ince ayrıntılarını bir araya getirdik.

 

 

Koç: Hassas ve duygusal bir yapıya sahiptirler. Zaman zaman içlerinde sakladıkları neşeyi bir anda ortaya çıkarabilirler. Dışarıdan bakıldığı zaman duygularını kolay ifade edemeyen birisiymiş gibi görünebilir, içine kapanıkmış hissi verebilirler.

 

Boğa: Bitkin ve solgun olarak etrafta dolaşırlar. Sürekli bir enerji kaybı hissederler. Etrafta ki söylenen sözlerden çabuk etkilenir, çok alıngan bir durum içerisine girerler.

 

İkizler: Arkadaşlık kurduğu insanlarla herhangi bir ortama girdiğinde o ortamda neşe kaynağı olur ve herkesin ilgi odağı olabilirler.

 

Yengeç: Bütün dikkatler sürekli üzerlerindedir. Sürekli olarak iyi niyetli yaklaşıp olayları pozitif yönden bakmak isterler, bu bakış açıları sayesinde durumlardan kazançlı çıkarlar

 

Aslan: Lüks hayatı yaşamayı, düşkünlüğü severler. Pahalı yerlerde olmayı, pahalı şehirlerde yaşayıp ilgi çekmeyi severler. Lüks hayatın onlara fayda getireceğini düşünürler.

 

Başak: Duygularıyla hareket etmeyi severler. Mantık çerçevesinde önemli gelmeyen hiçbir şey hayatlarında yer almaz. Detayları düşünmekle uğraşmaz, ince detaylara çok takılmazlar.

 

Terazi: Sezgileri güçlüdür, sıkça karamsar davranırlar. Özellikle ilişkilerde sonunun kötü bitebileceği şüphesi onlarda ön planda olduğu için ilişkilerde çok sıkıntı çekerler. Karamsarlık hayatlarında ki en temel sorunlardan biridir.

 

Akrep: Çoğu konuda çekimser olurlar. Çekimserlikleri yüzünden önlerine sunulan en iyi fırsatları bile kaçırabilirler. Duygu yoğunluğu çok olduğu için gerçek veya doğru onlar için önemli değildir.

 

Yay: Suskunları en büyük kalkanlarıdır. Çok büyük sorunlarda bile suskunluklarını koruyarak olaylardan uzak dururlar. Sessizliklerini korumak onların en temel özelliğidir. Aynı zamanda içlerinde bir üne kavuşma duygusu, popüler olma isteği vardır.

 

Oğlak: Konuşmayı çok severler. Fikir verebilme konusunda çok iyilerdir. Bir konu üzerinde anlattıkça anlatırlar, konuya farklı yorumlar katarlar.

 

Kova: Suskundurlar, toplum içine girdikleri zaman sadece kendilerini zorunlu hissettikleri zaman konuşurlar.

 

Balık: Canları sıkıldığı zaman bir şey yapmak yerine sadece yalnız kalmak isterler. Yalnız kaldıkları zaman bütün sorunların çözüleceğine inanırlar ve bu konuda ısrarcı olurlar.

 

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar