En Güzel Kore Dizileri

Yazar:

EN GÜZEL KORE DİZİLERİ (1)

Canınız mı sıkkın ? Yapacak birşeyler bulamıyor veya keyfiniz mi yok ? Tamda sizler için olan bu yazıma mutlaka bakın !

Bu sefer sizlere harika dizi önerileriyle geldim. Bazen hüzünlenecek, bazense kendinizi kahkaha atarken buluvericeksiniz.  O zaman hemen başlayalım!

1- LEGEND OF THE BLUE SEA

Hem komedi, hem aşk olsun birazda fantastik olsun diyorsanız bu dizi tam size göre ! Baş karakter olan  Heo Joon-jae ve tatlı mı tatlı kızımız Shim Chung arasında ki ilişki içinizi ısıtırken sizi bol bol güldürecek. Size ufak bir spoi ; Finali harika ! Bu yüzden içiniz rahat izleyebilirsiniz. Onlarca saatinizi saçma bir final için harcamamış olacaksanız emin olun.

Konusuna gelecek olursak ; Dünya üzerindeki son denizkızı olan (Jun Ji-Hyun) bir dolandırıcı (Lee Min-Ho) ile karşılaşır. Ve bu denizkızı karada yaşamak için mücadele etmeye başlar.

2- DESCENDANTS OF THE SUN

Yine çok severek izlediğim ve çoğu sahnesinde ağladığım muhteşem bir dizi. Bana göre dizideki tüm oyunculuklar çok başarılıydı. Bu seferki daha normal bir dizi diyebilirim. Fantastiklik barındırmıyor. Gelelim konusuna ;
Seul’deki Haesung Hastanesinde Cerrah olarak çalışan Doktor Kang Mo Yeon ve Güney Koreli Özel Kuvvetler’den Kaptan Yoo Shi Jin arasında geçen bir aşk hikayesi.

Senaryosu, replikleri ve müzikleriyle gönlünüzte taht kuracak !

3 – YOU ARE BEAUTIFUL

Izlerken çok keyif alacağınıza emin olduğum bir dizi. Özellikle baş rol karakterinin erkek kılığına girmesi ve rolünü çok iyi oynaması beni hem şaşırtmış, hemde çok heyecanlandırmıştı.
Mizah seviyesi oldukça yüksek ve bol bol kahkaha atabileceğiniz bu dizinin gelelim konusuna ;

Rahibe olmak üzere bir kız olan Mi-Nyu’dan, K-pop idolu olma eşiğine gelmiş olan, hasta ikiz kardeşi Mi-Nam’ın yerine geçmesi istenir. Bunu yapmak için kendini bir erkek olarak gizler ve gerçekten popüler bir ergen grubu olan A.N.Jell’e katılır. Sonrasında bu grupla yaşadığı ilişkiler anlatılırken bir yandan  yeni bir aşk doğacaktır.

1 Yorum
  1. Gizoo 1 sene ago
    Reply

    Ikincisi favorimmm

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar