Göz altı morlukları nasıl geçer?

Yazar:

Yoğun sınav haftasında , çalışma temposunda , uykusuz geçen günlerin sonucunda veya psikolojik etkenlerden dolayı göz altında oluşan morluklar nasıl geçer bu yazımızda sizler için ona değindik.

 

Sallama çay poşeti

Yeni kullandığınız çay poşetini ılık bir biçimdeyken gözünüze uygulayın. 10-15 dakika kadar gözünüzde bekletin. Çay, kan damarlarının genişlemesini sağladığı için morlukların geçmesinde başrol etkisi yaratacaktır. Sabah – Akşam düzenli uygularsanız hızlı bir şekilde sonuç elde edebilirsiniz

 

 

Patates dilimleri

Patatesi halka şeklinde dilimleyin, gözünüze uygulayın. İsterseniz patatesin suyunu çıkartarak, bir bez yardımıyla suyunu gözünüze uygulayabilirsiniz. Gözlerdeki şişkinliği ve göz altı morluklarını kolayca geçiriyor.

 

 

Maydonoz suyu

Göz altı morlukları bazen C – K vitaminleri eksikliği sonucunda çıkabiliyor. Maydonoz’da bolca C – K vitaminleri bulunduğu için kullanabilirsiniz. Doğrayıp sıcak suda beklettikten sonra pamukla gözlerinize uygulayın.

 

 

Badem yağı

Gece yatmadan önce pamuğu ıslatarak 3-4 damla badem yağı damlatın. Gözlerinize koyarak sabaha kadar tutun. Sabah uyandığınız zaman yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Birkaç hafta içerisinde etkisini göreceksiniz. Badem yağı aynı zamanda kıl köklerini güçlendirdiği için daha gür ve parlak kirpiklere sahip olabilirsiniz !

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar