Kilo Verirken Yapılan Hatalar

Yazar:

Kilo Verirken Yapılan Hatalar

 

Fazla kilosu olan insanların büyük bir kısmı düzenli olarak diyet yaparak kilo vermeyi hedefliyorlar. Fakat kilo verirken yapmakta oldukları hatalardan kurtulmamanın sonrasında kilo vermek yerine kilo alabiliyorlar. Bunların olmasının engellenmesi adına ise ilk aşamada kararlı olup sağlam bir beslenme planı yapılmalıdır. Planlar ise ağırlıklı olarak ufak ve gerçekleştirilebilir tarzda olmalıdır.

 

Birçok kişi ise kilo verirken bir besin grubunun kullanımını toptan kesiyorlar. Fakat yapılan bu dengesiz beslenme sonrasında olumsuz sonuçlar kendini gösteriyorlar. Üstelik bu durum da sürdürülebilir bir halde olmuyor. Her ne kadar sağlıklı sebze ve meyveler ile hazırlanmakta olan smoothie ve juice çeşitleri son dönemlerde moda olsa da devamlı olarak detoks için bunların tüketilmesi de son derece zararlı. Bunlar lif ve protein açısından zayıf oldukları için de kişiler yeterli beslenemiyor.

 

İnsanların kilo verirken düştükleri tuzaklardan biri, kalori konusuna takıntı olmaları. Öyle ki pek çok kişi yemek yemeden önce besinlerin kalorilerini hesaplıyorlar. Fakat yaptıkları kalori hesaplarında kalori alım oranlarını çok fazla düşürüyorlar. Vücudun sürekli aç kalması sonrasında ise şekerin yükselmesine neden oluyor. Böyle olunca da insanlar çok fazla acıktıkları zaman bir anda fazla yiyorlar ve bu durum kilo alınmasına neden oluyor. Fındık, avokado, çekirdeklerden gelecek yağlar, balık yağı gibi yağlar sağlıklıdır. Dolayısıyla insanlar sağlıklarını korumak adına bu yağları aralıklı olarak tüketmelidir.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar