Kilo vermek ve Kilonuzu dengede tutmak için 7 altın kural

Yazar:

KİLO VERMEK/KİLONUZU DENGEDE TUTMAK İÇİN 7 ALTIN KURAL

Bu yazımız da biz kadınların nerdeyse en takıntılı olduğu konudan bahsedeceğim.

Eğer sizinde istemediğiniz kilolalarınız varsa birazdan vereceğim ipuçları sayesinde kolaylıkla hedefinize ulaşacaksınız.

1- KENDİNİ SEV !

İlk ve en önemli ipucumuz bu. Kendini ne olursa olsun sev. Unutma ki aldığın kilolarda sana ait. Sen kendini her halinle sev ki kilolarından kurtulacağın bu yolda çok daha hızlı yürüyebilesin.

2- KENDİNE GÜVEN !

Sana kendinden başka kimse senin kendine vereceğin motivasyon kadar motivasyon veremez. Bu yüzden önce kendine güvenmelisin.
” Başaracağım ! , yapamayacağım hiç bir şey yok ! , beden benim bedenim, aldığım kilolaları nasıl aldıysam istediğim taktirde veredebilirim.”
Kendine bu tarz cümleler söylemen ve pes edecekken yine bunları hatırlaman sana çok yardımcı olacak.

3- HAREKET ET !

” Spor olmadan da zayıflarım ” diyerek kendinizi sakın ha kandırmayın. Hareket etmediğiniz sürece harika da beslenseniz verdiğiniz kilolalardan dolayı vücudunuz sarkacaktır. Diyelim ki sarkmanız da olmadı, o zaman da vücudunuz hareket ederek kilo verdiğiniz gibi düzgün ve fit gözükmeyecektir.

Bu yüzden mutlaka hayatınıza hareketi sokun.

Vaktiniz var ise bir spor salonuna yazılın. Yoksa da gün içinde minibüsle gittiğiniz her yere 2 -3 durak önceden inip yürüyerek gidin. Bir diğer seçenekte ev.

Evde kendi egzersiz programınızı oluşturup motivasyin müzikleri eşliğinde sporunuzu yapın. Kısa süre sonra vücudunuz da meydana gelen muhteşem değişimi fark edeceksiniz.

4- EN ÖNEMLİ BESİN : YUMURTA

Size bu yolda en çok yardımı dokunacak olan arkadaşınız yumurta olacaktır. Hem tok tutması hemde yağ yakıcı özelliğiyle çok sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak. Bu yüzden sizlere önerim mutlaka her sabah 1 tane haşlanmış yumurta yemelisiniz.

5- BAHARATLAR

Kendisi küçük , etkisi büyük baharatlardan yararlanmanız kilo vermenizi hızlandıracak.

Aşırıya kaçmadan yumurtanıza pul biber, sütünüze tarçın ve yoğurdunuza da kekik, nane koyarak yemeniz yağ yakımınız için çok faydalı olacaktır.

6 – ALTIN YİYECEK : YULAF

Tadını sevmeyen ne yazık ki birçok kişi var. Ama bu yolda tadını kenara bırakarak bu altın yiyecekten faydalanmanızı öneririm.

Aman ha ! Aşırıya da kaçmayın. Bu mucizevi besin az yendiğinde kilo verdirirken çok yendiğinde ise kilo alımına neden olabilir. Bu yüzden 3 yemek kaşığından fazla tüketmeyin. İster çiğ , ister pişirerek , yoğurdunuza , sütünüze hatta suyunuza bile katarak yiyebilirsiniz. Meyvelerlede süsleyip tadını güzelleştirerek damak tadınıza uygun ayarlarsanız yulaf sizin vazgeçilmez besininiz olacaktır.

7- YASAK YOK !

Kilo verirken yaptığımız en büyük hatalardan birisi kendimize yasaklar koymamız. Bu bizi psikolojik olarak olumsuz etkilerken , verdiğimiz kiloların sonrasında bu kiloları fazlasıyla geri almamıza neden olacaktır. Çünkü beyninize bir süre tanıyarak yasak koyduktan sonra bu süre bittiğinde psikolojikman özlem duyduğunuz tüm yiyeceklere bir anda yükleneceksiniz. Bu nedenle kendi iradenizi koruyarak canınız birşey çektiğinde küçücük bir parça yemek hem sizin pes etmenizi engellerken hemde size mutluluk verecek. Sakın ha korkmayın ! Siz dengelediğiniz sürece vücudunuz o küçücük parçayı kilo olarak saymayacaktır.

Sizlere yardımcı olacak ipuçlarının sonuna geldik. Umarım kaç kilo olursanız olun çok güzel olduğunuzu unutmaz , kararlılığınızı tüm bu süreçte bozmazsınız.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar