Saç Kırıklarının Nedenleri ve Azalatmak İçin Çözümler

Yazar:

Saç uçlarının kırılması çok yaygın saç sorunlarından biridir. Her kadın parlak,bakımlı,canlı ve güzel görünen saçlara sahip olmak ister. Fakat bazı etkenler bunu engeller. Eğer kırıklar tedaviz edilmez ise kırıklar saç köklerine kadar ilerler. Bunun sonucunda saçın uzunluğu yer yer değişir ve görüntüsü bozulur.

 

 

SAÇ KIRIKLARININ NEDENLERİ:

✅Saç şekillendiricilerinin sık kullanımı
✅Her gün saç yıkamak
✅Saç kremi kullanmamak
✅Banyo sonrası çıkar çıkmaz saçı taramak
✅Saça açıcı kullanmak
✅Saçı boyamak
✅Kırıkları koparmak
✅Sağlıksız beslenme
✅Düzleştirici ve maşaların sürekli kullanımı
✅Islak saça düzleştirici veya maşa ile şekillendirmek
Saç Kırıkları için Çözüm Önerileri
✅Belli aralıklarla saçlarınızı ucundan kestirin
Belli aralıklarla saç uçlarından kestirmek saçlara canlılık ve hacim katar. Kırık oluşumunu geciktirir.
✅Saçlarınızı kurularken kurutma makinesi kullanmamaya dikkat edin.
Havlu ile saçınızdaki ıslaklığı aldıktan sonra, yapacağınız en iyi şey saçınızı açık havada kurutmaktır. Fakat havluyla sadece suyunu alın çok fazla sürterseniz saçlarınız kabarır.
✅Saçlarınızı çok sık boyamayın
Boyayacaksanız bile kimyasal boyalar yerine bitkisel boyaları tercih edin.
✅Saçınıza belli aralıklarla maske ile bakım yapın
Evde kendiniz veya kuaförde maske yaptırabilirsiniz. Maske sayesinde saçlarınız yumuşayacağı için kırılma azalacaktır ve saçlarınız daha parlar görünecektir.
✅Saçlarınızı uzun süre toplu tutmayın
Saçlarınızı uzun süre at kuyruğu ve topuz yapıp bekletmeyin. Bu tarz modelleri kullanıyorsanız ara ara saçlarınızı havalandırın.

 

 

DOĞAL BAKIM ÖNERİLERİ:

✅İki adet olgun muzu ezin. İki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, iki çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil ve bir kaşık balla karıştırın. Bu karışımı dikkatlice saçlarınıza sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Ardından saçlarınızı yapınıza uygun bir şampuanla yıkayın. Bunu haftada en az bir kez uygulamaya çalışın.

✅İhtiyacımız olan malzemeler  1 adet E vitamini ampul , 1 yumurta sarısı , 1 çorba kaşığı bal , ılık bir kahve fincanı zeytinyağı . (E vitaminini eczaneden bulabilirsiniz.) E vitamini ampulünü kırıp bir kap içerisinde karıştırın. Saç diplerinize boya sürer gibi uygulayın ve saçlarınızı uçlara doğru tarayın. Streç film ile saçlarınızı sarın 2 saat bekletip açın ve saç derinize ve uçlara masaj yapın. Saçınıza uygun bitkisel şampuanla yıkayın.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar