Sony, Reon adlı taşınabilir mini klimasını duyurdu!

Yazar:

Sony Reon adlı taşınabilir mini klima

Kuzey yarım kürede yaz sıcaklıklarının yükselmesiyle, sıcaklık kontrollü giysiler çok yakında gelecek gibi görünüyor. Yaşanan iklim olayları, ozon tabakasında ki delinmeler, iklimlerin kayması gibi doğal sorunlar sonucunda artan sıcaklıklar ülkemiz dışında da bir hayli hessedilmekte. Japonlar ise bu artan sıcaklıklara çözüm yolları aramaya zaman içinde başladılar. Ev – ofis ortamında kullanılan klimalar sayesinde serinleyebiliyoruz. Bu serinlemeye yarayan klimayı neden cebimizde taşımayalım diyerek yeni bir icat çıkarmaya yeltenerek Reon Klimayı geliştirmeye başladılar.

Görünüşe göre Sony bu sıcaklık işini kafaya takmış durumda. Sıcak havalarda sizi serinletmek ve kışın sıcak tutmak için sırtınıza gizlice takılabileceğini söyleyen bir cihaz olan Reon Pocket klima üzerinde son aşamaya geldiler.
Bir akıllı telefondan daha küçük olan minyatür klima, özel olarak yapılmış bir havalandırma deliklerine sahip olup tişörtünüzün veya gömleğinizin içine yerleştirilerek çalışma prensibine sahiptir. Otomobillerde ve şarap soğutucularında kullanılan Peltier soğutma sistemi, Reon’un çalışma mekanizmasında kullanıldı. Bataryası yaklaşık olarak 90 dakika boyunca gitmektedir. Tabii ki kullanım şekline göre, ısı yüksekliğine göre bu değer değişebilir veya artabilir. Klimayı tamamen sarj etmek ise 2 saat vaktinizi alıyor.

 

Reon klima, kullanıcının sıcaklığı kontrol etmek için kullandığı bir akıllı telefon uygulamasına bağlanır. Bu uygulama sayesinde ise sıcaklık soğukluk ayarları yapılıyor.
Vücudunuzun geri kalanını, başınızın altında serin tutmak, sıcak ve yapışkan hava koşullarına duyarlı olanlar için gerçek bir fark yaratabilir. Benzer şekilde, acı soğuk kış günlerinde dışarı çıkmanız gerektiğinde de kullanışlı olacaktır.
Reon Pocket, 2015 yılında Sony tarafından başlatılan bir crowdfunding platformu olan First Flight’tan çıkan en son ürün. Sony gün geçtikçe ilginç kullanışlı ürünler çıkarmaya, insanların ihtiyaçları doğrultusunda ilerlemeyi başarılı bir şekilde sürdürüyor.
Sony, 2020’de Reon Pocket’ü lanse etmeyi hedefliyor, umarım Tokyo Olimpiyatları için tam zamanında, Japon yazlarını serin bir şekilde geçirmeyi hedefliyor.
Reon Pocket şuan için sadece Japonya’da satışa sunuldu ve fiyatı 130$. Bizim ülkemize göre biraz pahalı gibi görünse de dünya pazarına göre oldukça ucuz ve makul bir fiyata sahip. Eğer ki Reon klimayı satın almak isterseniz Amazon üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar