Yeni başlayanlar için makyaj

Yazar:

Şimdi ki yazımız makyaja yeni başlayanlar için!

Gün geçtikçe hayatımızın bir parçası haline gelen makyaj, bize kendimizi iyi hissettirirken istediğimiz gibi olmadığında kendimizi kötü hissetmemize neden olabiliyor.

Ve bazen kendimize uygun ürünler bulmak pek de kolay olmuyor.

Makyaja yeni başlayanlara hitaben yazdığım için sizlere her ürünü kullanın demeyeceğim. Doğal bir görünüm elde etmek için genel bir makyajın adımlarını sizlerle paylaşacağım.

Öyleyse başlayalım.

1- EN ÖNEMLİ ADIM : NEMLENDİRİCİ

Cildinizi makyaja hazırlamak, yapacağınız makyajın temelini oluşturur. Bunun için cilt tipinize uygun güzel bir nemlendirici veya baz almalısınız. Fakat bu konuda yeni olduğunuz için nemlendirici size daha uygun olacaktır. Bu adım fondoteninizin yüzünüzde daha pürüzsüz durmasını sağlayacaktır.

 

2) BB KREM/FONDÖTEN

Bir diğer adımımızla artık makyaja yavaştan başlayabilirsiniz. Eğer yüzünüzde çok fazla kapatmak istediğiniz sivilce, leke vs yoksa size bb krem kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bb kremler fondötenlere göre daha hafif yapılı ve doğal görünümlüdürler. Yinede fondöten kullanmayı seçiyorsanız cildinize uygun bir fondöten seçmeyi unutmayın.

 

3) KAŞLAR

Kaşlarınızı boyamanızı pek önermiyorum. Kendi doğal görünümünüzü bozmadan güzel bir fırçayla veya biten bir maskaranın fırçasıyla kaşlarınızı tarayarak düzeltebilirsiniz. Bu sizin daha iyi gözükmenizi sağlayacaktır.

 

4) MASKARA

Bu adımda neredeyse ilki kadar önemli. Gözlerimizi ön plana çıkartmak yaptığımız makyajın altın kurallarından biridir. Bu yüzden toplaklanma yapmayan, tek tek ayıran ve hacim veren bir maskara kullanmalısınız.

 

5) ALLIK

Yanaklarınıza hafif renk vermek yüzünüzü olduğunuzdan daha canlı gösterecektir. Ten renginize uyan ve rengini güzelce veren bir allık ile hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

6) SON ADIM : LIP BALM-LIP GLOSS

Ben lip balm kullanmanız taraftarında olsam da siz dudaklarınızda biraz daha renklilik istiyorsanız lip gloss kullanabilirsiniz. Fakat lip balm dudaklarınıza bakım yaparken aynı zamanda da size daha doğal bir görünüm sağlayacaktır. Dudaklarınızın rengini koruyarak biraz daha lip balm sayesinde belirginleştirdiğinizde işte hazırsınız.

 

1 Yorum
  1. Yarenn 1 sene ago
    Reply

    Yararli oldu cok sagolun

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar