Yüzünüz İçin Sabah Bakımı

Yazar:

Bu yazımızda sizler için, sabahları yüzünüz için uygulayabileceğiniz bakım önerileri sunduk. Rutin olarak yüzünüze uygulayacağınız bu yöntemlerle eşsiz bir yüze sahip olabilirsiniz.

 

  • Yüzünüzü soğuk suyla belli bir süre yıkadıktan sonra sıcak suyla yıkayın. Bu sayede yüzünüzde kan dolaşımı harekete geçecektir.

 

 

  • L’Oreal Paris’in Şeker Peeling ürünü bulunmakta. Bunu yüzünüze uygulayarak yüzünüze masaj yapın. Yıkadıktan sonra yumuşacık ve nemlenmiş bir yüze kavuşacaksınız.

 

 

  • Gül suyu oldukça kullanışlıdır ve faydalı bir bakım sunar. Rosense markasının orjinal gül suyu ürünleri bulunmaktadır. Gül suyuyla yüzünüzde ki kir,yağ gibi kötü görüntüleri temizleyebilir cildinizi tazelyebilirsiniz. Cildi nemlendirir, doğal nem dengesine kavuşturur. Sıkılaştırıcı özelliği ile gözeneklerin tıkanmasını önler. Gülsuyu göz altı morlukları içinde aktif şekilde kullanılır. Göz altlarında oluşan morluklar ve torbalar için gülsuyu kullanımı çok faydalıdır. Göz altını gülsuyu ile temizleyerek yapılan bu işlem ile daha önce oluşmuş yağ bezeleri, yorgunluk ve morlukların giderilmesinde oldukça etkilidir.

 

 

  • Gün içinde yüzünüzün nemli kalması için tonik ve gül suyu dışında Bepanthol Cilt Bakım Kremini de kullanabilirsiniz. Reklamlarda sıkça karşımıza çıkan, cilt bakımı konusunda uzman bir marka olan Bepanthol kremi yüzünüze uygulayarak gün içinde nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Nemlendirirken yağ hissi bırakmıyor ve aynı zamanda pullanan ciltlere de iyi  gelmeke.

Dilerseniz diğer yazımız olan Cilt tipinize uygun yüz maskelerini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Your email address will not be published.

Benzer Yazılar